V okviru 47. mednarodnega likovnega natečaja LIDICE 2019 na Češkem, sta v petek, 6.3.2020, našo šolo obiskala veleposlanik Češke republike, H.E. PhDr. Juraj Chmiel in ataše češkega veleposlaništva, ga. Veronika Benešova.

Prišla sta z namenom, da bi osmim učencem naše šole podelila nagrade za njihova likovna dela, ki so jih ustvarjali pod mentorstvom učitelja Mateja Giderja. Ob njunem prihodu smo pripravili tudi kratek kulturni program, katerega sta se poleg nagrajenih učencec udeležila tudi ravnatelj naše šole, g. Aleksander Mencigar in župan Občine Rogašovci, g. Edvard Mihalič. Nastopile so učenke 9. razreda z 2 pesmima, ob spremljavi učiteljice Mateje Klement, učenka Emma Kuzmič je zaigrala na violino ter učenki Isabella Fartek in Zoja Hanc na flavto.

Zoja Hanc 7.a

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)